Trasa rejsu: AMSTERDAM - BREST
Data/ilość dni: 30.05 – 11.06. 12 dni
Ilość mil morskich ok 630 NM
Cena: 600 zł

Rejs szkoleniowo-stażowy 

Wypłyniemy z Amsterdamu przez śluzę IJmuiden, skąd odpływ wyniesie nas na wody Morza Północnego w stronę angielskiego wybrzeża. Naszym celem będzie Ramsgate w Hrabstwie Kent - port, który posiada jedną z największych marin w Południowej Anglii.  

Po wypłynięciu z Ramsgate będziemy kierować się na zachód, wzdłuż południowego wybrzeża Anglii usianego przepięknymi białymi klifami. Zbliżymy się do wyspy Wight i zaczniemy podejście do Portsmouth - portu, który jest dużą atrakcją dla miłośników historii morskiej Wielkiej Brytanii i z którego przez wieki flota angielska wypływała do największych bitew.

Zacumujemy w marinie Haslar naprzeciwko zabytkowej stoczni i Royal Marines Museum ze sławnymi okrętami Mary Rose, Warrior i Victory oraz architektonicznej wizytówki miasta - Spinnaker Tower. Miasto może się poszczycić bogatą tradycją Marynarki Wojennej, którą zawdzięcza swojemu położeniu i bardzo ciekawej historii.

Następnie przez Cieśninę Solent pożeglujemy przez Kanał Angielski, aby przecinając najruchliwszą na świecie drogę morska, dopłynąć do Cherbourga położonego w północno-zachodniej Francji nad Kanałem La Manche na Półwyspie Cotentin. W Cherbourgu znajduje się największe akwarium w Europie oraz Wielka Hala w stylu art déco, która jest bramą do Cité de la Mer - Miasta Morza, wyjątkowego muzeum poświęconego historii podboju głębin.

Później popłyniemy na wyspy Guernsey i Jersey, należące do Archipelagu Wysp Normandzkich. Na obu, poza niesamowitą przyrodą, klifami i plażami, znajdziemy fortyfikacje niemieckie z czasów II wojny światowej. Na Jersey do zwiedzania będziemy mieli poniemieckie tunele wojenne z podziemnym szpitalem czy Elisabeth Castle, a na wyspie Guernsey - zamek Cornet z ciekawymi muzeami morskimi i wojskowymi czy kościół St. Marie de Castel. To tutaj notuje się największe w Europie pływy morskie sięgające do 14 metrów i bardzo silne prądy – prawdziwe wyzwanie do nauki i prowadzenia nawigacji na pływach.

W dalszej części naszej wyprawy dotrzemy do przepięknego i klimatycznego Saint-Malo – słynnego ze swojej starówki i katedry Świętego Wincentego. Miasto otoczone jest murem obronnym i licznymi fortami - ta jego część nazywana jest Intra Muros albo Villa Close (miasto zamknięte wewnątrz murów).

Rejs zakończymy w osłoniętym przez półwysep Grozon - Brescie – ogromnym porcie handlowym i najważniejszym porcie wojennym Francji. Warto zobaczyć tam muzeum marynistyczne, oceanarium i największy most zwodzony w Europie.

Rejs daje możliwość zdobycia pełnego stażu na wodach pływowych, niezbędnego do uzyskania wyższych stopni żeglarskich. 

 
Ostateczną decyzję o trasie rejsu oraz wejściu do danego portu podejmuje kapitan na podstawie warunków panujących na morzu, warunków pogodowych i możliwościach jachtu oraz załogi.

Ceny rejsu zawieraja: miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie , ubezpieczenie jachtowe, obsługę kapitana. 
Opłaty dodatkowe - kasa jachtowa: rejs 12 dni 130 euro, rozliczana po rejsie - wyżywienie na jachcie, paliwo zużyte w czasie rejsu, opłaty portowe, lokalne opłaty administracyjne.

  • Kapitan zwolniony jest z wpłat do kasy jachtowej.
  • Cena nie obejmuje: transportu, posiłków w restauracji, alkoholu, indywidualnych wydatków. 
  • Transport do portu zaokrętowania i z powrotem: bus. 
  • Kaucja zwrotna 100 euro osoba, pobierana w dniu rozpoczęcia rejsu. 
  • Istnieje możliwość ubezpieczenia kaucji. 

Proponujemy dodatkowe ubezpieczenie indywidualne NNW i KL

Zapisz się do załogi

Kreator formularzy by JoomlaShine

Zdjęcia pochodzą ze strony Pinterest.com